Home / Gündem / Dolandırıcılıkta Yeni Boyut

Dolandırıcılıkta Yeni Boyut

Başımdan gecen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yalova’ da çalıştığım işyerindeyim saat 17.00 18.00 civarıyanımda iş arkadaşım var… Tahmini olarak 20 22 yaşlarında olduğu kanaatine vardığım bir genç içeri girdi. Genci daha önce gördüğümü hiç hatırlamıyorum.
Abi nasılsın dedi sanki kırk yıldır beni tanıyor edasıyla, iyidir sen nasılsın dedim, iyiyim dedi. Abi babamın selamı var ben müteahhit Kemal’ ın oğluyum dedi. Düşündüm düşündüm ama bir türlü bu Müteahhit Kemal’ ı hatırlayamadım. Genç ısrarla nasıl tanımazsın her akşam geliyoruz buraya bir şeyler alıyoruz deyince tereddüttüm iyice arttı. Bu kadar gerçekçi konuşuyor olması beni daha da şüphelendirdi. Tekrar hafızamı gözden geçirdim ama ben müteahhit Kemal diye birini hiç tanımıyordum. Neyse müşteriler artınca genç bir dakika gelir misin diyerek beni dışarıya davet etti. Bende kasayı arkadaşa emanet ederek gençle birlikte dışarı çıktım. Genç dışarısının sakin olmasından herhalde ağzındaki baklayı çıkardı. Abi ben Müteahhit Kemal’ in oğluyum sen hatırlayamadın ama o seni çok iyi tanıyor 100 TL borç verir misin dedi. İşte o an bu müteahhit Kemal’ in hayal olduğunu düşündüm ve parayı veremeyeceğimi belirttim. Bana araçta hamile yengesinin olduğunu acilen Hastahaneye götürmesi gerektiğini ifade etti. Bende yapacak bir şeyin olamadığını bu parayı veremeyeceğimi belirttim. Teşekkür ederek yanımda ayrıldı. Araç ta gerçekten bir bayan vardı. Araç hareket etmek üzereyken son kez plakasına baktım 34 plakayla başlıyordu. Yalnız plakanın devamını unuttum.
Tabii benim aklıma hala belki de gerçekten doğru söylüyordur diye düşünüyordum. Aradan birkaç gün geçmişti. Yalova Çınarcık şubemizde tezgâhtar olarak çalışan bir arkadaşım basından gecen bir olayı anlatmaya başladı. O anlattıben dinledim. Tezgâhtar arkadaşım benim basımdan geçen olayı yaşamıştı ve bana yaşadığım olayın aynısını anlattı ve 100 TL’ yi verdiğini ifade etti.
Evet değerli okuyucular Çınarcık şubesinden bu şeklide 100 TL’yi alan dolandırıcılar ne parayı getirdi ne bir daha işyerine uğradı. Aynı günlerde yaşadığımız bu olay sonrası acaba diyorum dolandırıcılar bu şekilde ne kadar para götürmüşlerdir Allah bilir.
Bu nedenden dolayı bu gibi dolandırıcılık yöntemleriyle karşı karşıya kalan okuyucularımızı bilgilendirmek istedim.

About Administrator